Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert charytatywny w Zielonej Górze, którego nie można przegapić. Trzeba pomóc rodzinie poszkodowanej w wybuchu gazu

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
W kamienicy w Katowicach mieszkał pochodzący z Zielonej Góry Piotr Uciński wraz z rodziną. On, jego żona Asia i córeczki Małgosia oraz Diana właśnie szykowali się do wyjścia. Pan Piotr miał iść do pracy, córeczki do przedszkola. Dosłownie na chwilę przed ich wyjściem nastąpił wybuch, który był przeogromny
W kamienicy w Katowicach mieszkał pochodzący z Zielonej Góry Piotr Uciński wraz z rodziną. On, jego żona Asia i córeczki Małgosia oraz Diana właśnie szykowali się do wyjścia. Pan Piotr miał iść do pracy, córeczki do przedszkola. Dosłownie na chwilę przed ich wyjściem nastąpił wybuch, który był przeogromny Arch. rodzinne
W Cafe Noir w Zielonej Górze wystąpią zespoły MAMADA i Mokosz. - Wszystkie środki zebrane podczas koncertu oraz licytacji przekażemy na pomoc poszkodowanej rodzinie - zapewniają organizatorzy i zapraszają do udziału w wydarzeniu.

Poszkodowani w wybuchu gazu

To był piątek, 27 stycznia, około godz. 8.30 doszło do eksplozji gazu w jednej z katowickich kamienic. Zginęły dwie osoby. Wśród poszkodowanych jest pochodzący z Zielonej Góry Piotr Uciński i jego bliscy: żona Joanna i córeczki Małgosia oraz Diana.
O tej historii pisaliśmy w artykule Zielonogórzanin i jego bliscy ucierpieli w wyniku wybuchu gazu w katowickiej kamienicy. Stracili dom, walczą o powrót do zdrowia...
Ruszyła zbiórka: link. Zielonogórzanie nie są obojętni.
W czwartek, 23 lutego, o godz. 19.30 w Cafe Noir odbędzie się koncert zespołów MAMADA i Mokosz.

- Pomóżmy odbudować życie po wybuchu gazu rodzinie jednej z naszych wokalistek. Wszystkie środki zebrane podczas koncertu oraz licytacji przekażemy na pomoc - zapewniają organizatorzy. W koncercie wezmą udział rodzina pana Piotra i przyjaciele.

Poznaj bliżej wykonawców. O zespołach

MAMADA
- Jesteśmy kobiecym zespołem śpiewającym pieśni i piosenki ludowe - piszą o sobie artystki. - Zjawiłyśmy się w nim z wielu stron. Różni nas praktycznie wszystko: wiek, wygląd, styl życia, wykształcenie i profesja. Różne też były powody, które nas tu przywiodły – chęć poznania czegoś nowego, rozwój już posiadanych umiejętności, talent, wołanie serca, a czasem zwykła ciekawość. Ale to właśnie ta różnorodność kształtuje naszą kompletność, której centrum stanowi Viktoriia Korol, nasza nauczycielka i przewodniczka po świecie białego śpiewu. Poznajemy go od 2020 roku, a nasz krąg wciąż się poszerza. Dziś chcemy jednym głosem, niekiedy jeszcze nieco słabym, niekiedy nie do końca czystym, podzielić się z Wami naszą radością i wspólnotą. To my, MAMADA, pełne energii w folkowym wydaniu.

Mokosz
- Mokosz to my! To żywiołowe kobiety połączone wspólną wędrówką i miłością do muzyki. Mokosz to naturalne spotkanie odmiennych osobowości zafascynowanych archaicznym śpiewem - czytamy w opisie zespołu. - To splot różnych energii połączonych fascynacją opowieści pisanych głosem. Śpiewając otwieramy serca czerpiąc moc z pradawnych pieśni. Sięgamy po tradycyjne brzmienia ludowe z różnych kultur. Wykorzystujemy rozmaite techniki śpiewokrzyku. Nasza formacja narodziła się w 2021 roku z inicjatywy Viktorii Korol, nauczycielki białego śpiewu, z którą wspólnie eksplorujemy wyjątkową przestrzeń muzycznych doznań. Zapraszamy do wspólnej podróży…

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Niosą pomoc poprzez taniec

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska