MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze Falubazu Zielona Góra wygrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej III ligi [ZDJĘCIA]

AF
Piłkarze Falubazu Zielona Góra wygrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej.
Piłkarze Falubazu Zielona Góra wygrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Mariusz Kapała / GL
Pierwsze punkty tej wiosny zdobyli w III lidze piłkarze Falubazu Zielona Góra. Po siedmiu porażkach wreszcie wygrali - z najsłabszą w rozgrywkach Polonią Głubczyce 5:2.

Od pierwszych minut spotkania zielono¬górzanie narzucili swój styl gry. Już w ósmej minucie padł pierwszy gol dla miejscowych, po wzorowej akcji i precyzyjnym strzale w długi róg Sebastiana Górskiego. Czternaście minut później było już 2:0. Przemysław Mycan z rzutu wolnego precyzyjnie podał piłkę do będącego na czystej pozycji Wojciecha Okińczyca, który nie zmarnował okazji. Jednak przed przerwą defensywa Falubazu popełniła dwa szkolne błędy, co skrzętnie wykorzystali goście, doprowadzając do remisu w ciągu zaledwie dwóch minut.
Po zmianie stron gospodarze zagrali z większą finezją i polotem, zdobywając trzy gole, choć przy lepiej ustawionych celownikach ich pierwsza wygrana na wiosnę mogła być większa. Punkty cieszą, ale sama gra Falubazu już nieszczególnie.

Falubaz Zielona Góra – Polonia Głubczyce 5:2 (2:2)
Bramki: Górski (8), Okińczyc (22), Mycan (77), Izdebski (82), Kobusiński (88-karny) – Fedoro¬wicz (41), Bawoł (42).
Falubaz: Budzyński – Król (od 46 min Kobusiń¬ski), Ostrowski, Droszczak, Ekwueme – Górski ż.k., Małecki, Cipior (od 77 min Izdebski), Kochanowski ż.k. (od 42 min Atehenstadt) – Okińczyć ż.k., Mycan (od 77 min Konieczny).
Polonia: Górecki – Sobczyński, Rudnik ż.k., Broniewicz, Bury (od 67 min Zawadzki) – Fedorowicz ż.k., Santos (od 73 min Lechowicz), Czarnecki ż.k., Wanat – Bawoł, Grek.