MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uśmiech spod maski. Jeszcze raz zobaczcie zwycięskie prace Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny.

Agnieszka Linka
Agnieszka Linka
Plakat XXIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny
Plakat XXIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny WiMBP w Zielonej Górze/FB
Kończy się pokonkursowa wystawa XXIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny pod hasłem "Maska". Finisaż już za nami. Tegoroczne prace dotykają współczesnych palących spraw - pandemii, politycznego zakłamania, przemocy i rasizmu. Są też takie, które wywołują szczery uśmiech na twarzy.

28 września w holu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze odbył się finisaż pokonkursowej wystawy XXIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Prace zebrane pod jednym hasłem "Maska" można oglądać tylko do 30 września.

Zielonogórski konkurs rysunku satyrycznego znają na całym świecie

W tym roku na przegląd zgłoszono 635 prac przygotowanych przez 198 autorów z 32 krajów. Organizatorzy oceniają, że zainteresowanie konkursem, pomimo pandemii, było na podobnym poziomie jak przed rokiem. Nadesłano prace wykonane różnymi technikami plastycznymi.
Do wystawy zakwalifikowały się 94 najlepsze rysunki tegorocznej edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Zielonogórzanie mieli okazję zobaczyć prace uhonorowane nagrodami regulaminowymi i specjalnymi oraz wiele innych.

Zwyciężył Lubuszanin z Zagórza

Grand Prix XXIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny zdobył Tomasz Broda. Pierwszą nagrodę otrzymał Witold Mysyrowicz, drugą zwycięzca ubiegłorocznej edycji Chorwat Mojmir Mihatov, a trzecią Zygmunt Zaradkiewicz.

Z Zielonej Góry na cały świat

Twórcą i pomysłodawcą Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny jest Ryszard Błażyński. Pierwsza edycja odbyła się w 1986 roku pod hasłem “Prasa”. Konkurs zorganizował zielonogórski Klub Międzynarodowej Prasy i Książki. Rok później hasłem była “Książka”. W tym roku motywem przewodnim była “Maska”.

- Dziś konkurs jest wydarzeniem cyklicznym o zasięgu międzynarodowym- mówi Ryszard Błażyński. Dzięki niemu Zielona Góra wymieniana jest w wielu państwach, na różnych kontynentach świata.

Na dobry humor jest zawsze miejsce i czas, dlatego zachęcamy do obejrzenia galerii, w której znajdziecie zwycięskie prace.

ZOBACZ WIDEO: Zielona Góra. Otwarcie Skweru Poetów przy WiMBP im.C.Norwida w Zielonej Górze. 24.09.2021

od 7 lat
Wideo

NORBLIN EVENT HALL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska