MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Worek medali kajakarzy G' Power Gorzów. Byli najlepsi w regatach w Wolsztynie

Robert Gorbat
Kajakarze G' Power Gorzów byli najlepsi w regatach w Wolsztynie. Będą też mieli swoich reprezentantów na czerwcowych mistrzostwach Europy juniorów w Belgradzie. Robert Gorbat
W sobotę (4 czerwca) kajakarze G’ Power Gorzów z sukcesami rywalizowali w XXII otwartych mistrzostwach krajowego zrzeszenia oraz regatach o puchar Ziemi Wolsztyńskiej w Wolsztynie.

Gorzowianie wywalczyli łącznie 24 medale - 11 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe. Ponadto zwyciężyli w klasyfikacji klubowej o Puchar Ziemii Wolsztyńskiej.

Sukcesy juniora

Od 3 do 6 czerwca inny zawodnik G’ Power Jakub Gawłowski startował z kadrą narodową juniorów w międzynarodowych regatach w stolicy Słowacji - Bratysławie, gdzie zajął czwarte miejsce w K-1 1000 m oraz trzecie w K-4 500 m. Występ ten prawdopodobnie zapewnił mu udział w zbliżających się mistrzostwach Europy juniorów, które odbędą się w od 23 do 26 czerwca w stolicy Serbii - Belgradzie.
W imprezie tej – ale w kategorii młodzieżowej – wystąpi również jego klubowy kolega Przemysław Korsak.